Wedding: 3 jaar geleden gaven Jessica en Vincent elkaar het ja-woord
Vandaag in trouwverhalen het verhaal van Vincent en Jessica, die elkaar drie jaar geleden het ja-woord gaven. Jessica blogt op Life by Jess en schreef daar, nog niet eens zo lang geleden, een artikel over hun 3-jarige jubileum. Benieuwd naar dat artikel, en de foto’s van hun trouwshoot? Bekijk het op Life by Jess!
Geen liefde op het eerste gezicht
De liefde tussen Vincent en Jessica bloeide niet meteen op, het tegenovergestelde zelfs. ‘Vincent was vroeger het vriendje van mijn toen nog beste vriendin. Op dat moment mocht ik hem echt niet, zonder hem echt te kennen. Ik was veel te bang dat hij mijn vriendin zou afpakken.’
De relatie tussen Vincent en de beste vriendin van Jessica ging over en het contact tussen Vincent en Jessica verwaterde. Tot ze hem 3 jaar later ineens tegen het lijf liep en afsprak om bij te kletsen. ‘Uiteraard zonder enige bedoeling van beide kanten, maar verliefd worden kun je niet tegen houden.’ Zegt Jessica.
Ja-woord zonder verloving
Samen staken ze veel geld in hun huis, dat op naam van Vincent stond. Daar moest dus snel iets aan gebeuren, want als hij haar op straat zou zetten zou Jessica zomaar alles kwijt zijn. Na wat onderzoek bleek dat een samenlevingscontract duurder zou zijn dan trouwen.
Daarop besloten Vincent en Jessica elkaar het jawoord te geven, zonder verloving dus. Op 10 april 2014 trouwden zij in het bijzijn van hun ouders en grootouders. Een groot deel van de familie en alle vrienden wisten hier niets vanaf. Jessica en Vincent hadden hun vaders gevraagd om getuige te zijn, omdat ze beide een speciale band hebben met hun vader.
Een belangrijke afspraak
Jessica maakte op dat moment wel een afspraak met haar kersverse man: ‘Het is leuk dat we nu trouwen, maar ik wil ooit nog eens in die mooie witte jurk trouwen, met een knal feest!’
Stiekem hoopte ze dat Vincent hierna nog eens romantisch op één knie zou gaan. Er waren meerdere mooie momenten, met als kers op de taart hun vakantie in New York in december 2014. Toch deed Vincent geen aanzoek. Evengoed werd er een datum geprikt voor een groot trouwfeest: 10 april 2015.
Een groot feest
Een jaar na die intieme bruiloft was het dus tijd voor een groot feest. Zonder bruidsmeisjes, want dat past niet bij Jessica en Vincent. Jessica’s moeder had bellenblaas met een foto van het stel erop geregeld en bovendien ook servetten met hun naam en trouwdatum. Buiten deze gadgets ging het stel niet voor uitgebreide versieringen.
In 2014 trouwde het stel op het gemeentehuis en ging daarna lunchen. Het jaar later sloegen zij de ceremonie over en werden er alleen mooie foto’s gemaakt. Daarna ging het stel naar hun locatie waar ze gingen eten en feesten. De locatie hoorde bij een hotel, waar het stel de huwelijksnacht doorbracht. Zo konden zij rollend naar huis!
Budgettechnisch
Jessica en Vincent hadden geen budget in hun hoofd, maar hadden het geluk dat de jurk en het pak betaald werden. Bovendien hadden zij in 2015 geen ambtenaar op locatie meer nodig, want zij waren een jaar eerder al voor de wet getrouwd. Alles bij elkaar zijn zij ongeveer €7.500,- euro kwijt geweest. Hierbij maakten zij gebruik van enkele kennissen voor bijvoorbeeld de fotografie en als DJ. Dat scheelde ook een hoop in de kosten. Met 30 dag gasten en ‘s avonds ongeveer 80-100 man hadden Jessica en Vincent een bruiloft die in hun ogen perfect was.
Toch zou Jessica achteraf gezien wel wat dingen anders doen. Mocht ze alles opnieuw doen, zou ze gaan voor een samenlevingscontract. En gewacht hebben tot Vincent op zijn knieën zou gaan. Maar Jessica, als ik uit persoonlijke ervaring kijk, dan had je misschien nu nog gewacht 😉 . Jessica: “Ik denk dat als we nog echt moesten trouwen, dat wij alles op één locatie hadden gedaan. Maar wel een andere locatie dan nu.”
Advies van Jessica
“Geniet en laat je niet afleiden door wat een ander denkt van jullie dag. Het is hoe jullie dit gewild hebben, en dit is jullie mooiste dag, niet die van een ander!”
2 Comments
Wauw. Super leuk om zo je dag eens door te lopen Jessica. Bij ons was het trouwen ook zo’n zakelijke beslissing maar wel een aanzoek op een knie haha.
Jullie zien er prachtig uit samen. ?
Hier ook geen “officieel” aanzoek. Maar wel een mooie trouwdatum, tof feest en mooie locatie. Heerlijk om te lezen over trouwen.!
Groetjes.
Jeanine.